Naše pálenky – Palírna Radlík

U nás “Víte, co pijete”

Není mnoho restaurací, které se mohou pochlubit, že mají v nabídce destiláty z vlastní palírny. U nás můžete ochutnat pravé ovocné destiláty vyráběné v naší Palírně Radlík.

Palírna Radlík je malým řemeslným lihovarem, ve kterém se již přes dvacet let snažíme povznášet pálenky mezi nejprestižnější destiláty. Pravé ovocné destiláty vyráběné tradiční dvoukotlovou technologií bezesporu patří mezi  nejvyšší kategorii lihovin. Jsou vyráběny čistě z ovoce bez přidání cukru, rafinovaného lihu či umělých aromat. Na výrobu 1 litru destilátu je pak potřeba 10 – 15 kg daného ovoce.  Ceněna je zejména jejich jemná chuť a přirozená vůně, ve které lze rozpoznat typickou chuť daného ovoce.

K tomu nám pomáhá originální destilační aparatura. Navrhli jsme ji tak, aby ještě lépe umožňovala autorsky ovlivňovat destilaci a přizpůsobovat ji charakteru ovoce. Jsme hrdí i na naše kvasné nádoby, v nichž můžeme řídit teplotu a proces fermentace. To nejdůležitější je však poctivá ruční práce, respekt k tajemství biologických procesů, nadšení a sdílená radost z výsledku.

Jsme rádi, že naše práce je oceňována. Destiláty z Palírny Radlík získaly řadu ocenění na různých koštech pořádaných po celé České republice a i v zahraničí.  Mezi nejvýznamnější trofeje patří například cena pro nejlepší páleničářskou obec získaná v roce 2011 a 2019 na Vizovickém Trnkobraní. Dále se palírně podařilo již čtyřikrát získat titul absolutního Championa Flora koštu v Olomouci. Je také čtyřnásobný držitel ceny Unie destilatérů za nejlepší kolekci destilátů. Naše destiláty byly oceněny třemi stříbrnými medailemi na San Francisco World Spirits Competition, která je největší světovou soutěží svého druhu.

Nabídku naších destilátů v restauraci obměňujeme, tak abyste měli možnost ochutnat oceněné destiláty a i různé zajímavosti.

O Palírně Radlík se můžete dozvědět více na jejich internetových stránkách (www.palirnaradlik.cz), případně v e-shopu (www.palirnaradlik.cz/obchod/) zakoupit některý z nabízených ovocných destilátů.

Flora Košt Olomouc, 2010
Archivní záznam z udílení cen 🙂