Naše farma

V souladu s naším mottem „Víte, co jíte“ a „Víte, co pijete“ provozujeme v Podkrkonoší v Myštěvsi (mezi Nový Bydžovem a Hořicemi v Podkrkonoší) malou farmu, kde chováme jehňata a husy.

Na farmě máme zhruba 100 kusů jehňat, které dodáváme pouze do naší restaurace. Ovce jsou celoročně venku a živí se výhradně ekologickou pastvou. Nepoužíváme umělá hnojiva ani pesticidy. V zimě je krmíme naším senem, krmnou řepou a zbylými bagetami z restaurace.

Zvolili jsme masné plemeno Suffolk, které se vyznačuje výbornou zmasilostí. Díky nízkému obsahu tuku maso tohoto plemene nemá lojovou pachuť, která je pro řadu lidí nepříjemnou.

V přechodné nabídce obměňujeme různé úpravy jehněčího. Velmi oblíbené je pomalu pečené „Jehněčí z trouby“, tj. výběr z různých částí se silným redukovaným juicem. Jindy nabízíme rolády nebo minutkové úpravy hřbetu a jehněčí svíčkové. Zvláštností jsou jídla z vnitřností a specialitou nadevše je brzlík.

Na farmě chováme i husy labutí. Jedná se o drobné plemeno s přírodním šedohnědým zbarvením vyznačující se nižší tučností. Zajímavostí je, že husy tohoto plemene mají o dva obratle delší krk než jiné. Husy chováme v přírodních výbězích pastevní formou.